Pan Borůvka mladší Vám bude po celou dobu realizace k dispozici.
Schnutí anhydritové podlahy závisí na různých faktorech, včetně tloušťky podlahy, teploty a vlhkosti vzduchu. Obvykle se doporučuje počkat alespoň 1 až 3 měsíce, než začnete pokládat finální povrch. Doporučuji změřit vlhkost podlahy.
Ano, je dobré poslat fotky podlahy emailem či whatsapp, např. již připraveného podlahového topení, nebo položeného polystyrenu. Pokud by byl jen polystyren je nutné na něj položit separační fólii a okrajový dilatační pás ( to můžeme zajistit po dohodě)
Maximální plocha, kterou lze lít najednou, se může lišit v závislosti na konkrétních podmínkách a použité technologii. Obvykle se doporučuje omezit plochu na maximálně 1000 m²
Ne, zaměřování provádíme v den lití a konzultace příprav řešíme po telefonu a emailu. Pokud je zaměření předem podmínkou, je ho možné provést po domluvě a závazné objednávce
Instalace lité anhydritové podlahy obvykle trvá 1 až 2 dny v závislosti na velikosti a složitosti projektu. Příklad: Klasický rodinný dům lze realizovat za cca 2-4 hodiny.
Minimální tloušťka anhydritové podlahy se obvykle pohybuje kolem 30 mm nad nejvyšší bodem, ale může se lišit v závislosti na konkrétních požadavcích projektu. Litý beton doporučuji od 50mm nad nejvyším bodem.
Anhydritové podlahy jsou obecně velmi odolné vůči zatížení, včetně pohybu vozidel a těžkého vybavení. Jejich odolnost lze vylepšit pomocí vhodných povrchových úprav.
Ne, není potřeba. Materiál na stavbu přivezeme v automíchači. Směs je čerpána našimi čerpadly, není tedy nutné mít k dispozici zdroje vody či elektřiny
Vyjma klasických finálních podlah jako je vinyl, dlažba, plouvoučka lze anhydritové podlahy povrchově upravit různými způsoby, včetně barvení, aplikace povrchových úprav nebo nanášení ochranných nátěrů. To umožňuje dosažení požadovaného vzhledu a funkčnosti podlahy.
Při styku anhydritové podlahy s vodou dojde k dočasné ztrátě pevnosti. Po styku s vodou je nutné podlahu vysušit na předepsanou hodnotu, aby materiál dosáhl svých deklarovaných vlastností.
V letních obdobích vysychání můžete urychlit především dostatečným větráním, v zimních měsících topením. V období od listopadu do března se doporučuje nárazové větrání a temperování stavby.
Ne, lité potěry jsou vhodné pro pokládku všech typů nášlapných vrstev (vinyl, lino, laminát, dřevo, dlažba, koberce…). Slouží také jako podkladová vrstva pro epoxidové stěrky.
Anhydritový potěr je potřeba řádně nechat vyschnout. V prvních 48 hodinách zamezíme větrání, průvanu, slunečnímu záření a teplotám nad 30°C a místnosti zavřeme. Po této době zahájíme větrání, a čím rychleji provedeme výměnu vzduchu, tím rychleji schne.
Anhydritové podlahy vyžadují pravidelnou údržbu, včetně čištění a ochrany před mechanickým poškozením a vlhkostí. Doporučuje se používat vhodné čisticí prostředky a zabránit kontaktu s agresivními chemikáliem a cementem.